CNN Magazin
 • Dolar
  13,5485
  Dolar
 • Euro
  15,4365
  Euro
 • Altın
  790,400
  Altın
 • Bist-100
  2,07
  Bist-100
 • ADANA
  2/8°
  ADANA
 • ANKARA
  -5/0°
  ANKARA
 • ANTALYA
  6/12°
  ANTALYA
 • BURSA
  1/6°
  BURSA
 • ISTANBUL
  4/8°
  ISTANBUL
 • IZMIR
  1/7°
  IZMIR
 • KONYA
  -5/1°
  KONYA
Facebook Twitter
ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ DÜNYA SPOR MAGAZİN KÜLTÜR-SANAT SAĞLIK TEKNOLOJİ MEDYA
Jim Carrey 60'ıncı yaşını bu tweetle kutladı
Jim Carrey 60'ıncı yaşını bu tweetle kutladı
Estetik operasyonu geçiren Berksan'a 'Seda Sayan’a benzemiş' tepkisi!
Estetik operasyonu geçiren Berksan'a "Seda Sayan’a benzemiş" tepkisi!
ALİŞAN'IN OĞLUNUN KİRVESİ REMZİ AKAR'A TALİH KUŞU KONDU.
ALİŞAN'IN OĞLUNUN KİRVESİ REMZİ AKAR'A TALİH KUŞU KONDU.
Popüler tatil rezervasyon sitesi Tatil.com'un iflas ettiği öne sürüldü
Popüler tatil rezervasyon sitesi Tatil.com'un iflas ettiği öne sürüldü
6 Ocak 2022 Perşembe - 11:57

BİRKO BÜYÜK OLMAYI HAK EDİYOR

Merhum siyasetçi Necmettin Erbakan döneminde kooperatif mantığı ile kurulan, o gün bugündür başarılı işlere imza atan Birko İç Anadolu’nun gururu olmayı sürdürüyor

BİRKO BÜYÜK OLMAYI HAK EDİYOR

 

NİĞDE - Altın çağını yaşadığı dönemde iplik konusunda Antep firmalarının da önüne geçen, 1 yıllık üretiminin satışlarının bedelini önden alacak derecede kaliteli ürün üreten Birko iplik üretimini 450 dönüm üzerinde 130.000 metrekare kapalı alanda, halı üretimini 120.000 metrekaresi açık, 20.000 metrekaresi kapalı alanda entegre bir biçimde yapan devasa bir şirketti.

Konu ile ilgili Birko’dan yapılan yazılı açıklama da şu önemli bilgilere yer verildi :

İlerleyen tarihlerde Genel Kurul’da küçük hissedarlar organize edilerek işten anlamayan, ehil olmayan yöneticiler atandı ve kötü yönetim sürecinde şirket dibe kadar batırıldı. Bu tesisleri bir Hurda Alanı olarak gören bu yöneticiler yıllara sair fabrikayı sökerek hurdaları kendi şirketlerine kendi kurdukları komisyon karşılığı devir etmişler ve bu milli servet olan tesis Antep ve Kuzey Irak arasında para karşılığı pay edilmiştir.

Bu işleri organize eden HASAN TÜRKEŞ ( Birko İplik Ambar Sorumlusu ) + Danyal Ateş ( Birko İplik Donanım Uzmanı ) + Faik Apaydın ( Birko İplik Şöför ) olup bu kişiler Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdür ve Sendika Sorumlusu olarak bu işlere imza atmışlardır.

Temmuz 2021 yılında yeni yönetim kurulu yukarıda kişilerin beklemediği anda seçilmiştir. Mehmet Bedir, İsmail Duz, Aykut Özkan, İlhan Aslan, Murat Uçar atanmıştır. Mehmet Bedir ve İsmail Düz şirket yapılanması ile ilgilenirken yönetim içinde olan diğer İlhan Aslan ve Aykut Özkan, AVUKAT NAİL ÇAKIR’ın yönlendirmesi ile yönetim içinde antlaşmazlık ortamı yaratmışladır. İlhan Aslan ve Aykut Özkan Yönetim Kurulu üyeliklerini bir an önce parayı çevirmek isterler iken, İsmail Duz ve Mehmet Bedir şirketi eski günlerine dönük yapılandırma çalışmalarına başlamıştır.

Her iki taraf ile bizzat yatırımcı olarak görüşmeler yaptım. Bir taraf hatta benle protokol yapmış 2.100.000 TL ile yönetimi devir edeceğine dair protokol imzalamıştır. Aykut Özkan başta ifasını yerine getirmiş ve istifa etmiş, İlhan Aslan ise istifa etmemiştir. Bu protokolün ifası yerine getirilsin diye davalar açıldı. Mehmet Bedir ve İsmail Duz’e destek olacağımı yeni genel kurul yapılana kadar destek olacağımı beyan ettikten sonra fabrika da ciddi gelişimler sağlandı. 6 Mio TL’ye yakın bayi borçları kapatıldı, 7 Mio TL’ lik yeni iplik siparişi 4 yerden verildi ve bunun 4 Mio TL’lik ödemeleri yapıldı ve fabrikanın en değerli tezgahı olan CRX devreye alındı. Diğer 3 adet tezgâhın modernizasyonu ile ilgili 500 bin TL’lik antlaşmalar yapıldı. Buna ilaveten 1 Mio TL değerinde Kaymaz Halı Makine Parkı eklendi. Eski Ambar Sorumlusu olan Hasan Türkeş’in fiktif alacağı 89/1 İcra Oyunları ile 1.500.000 TL olarak tahsil edildi. Vergi Dairesi’ne 650.000 TL ödendi. Eski Yönetim devamlı eski imza sirkülerlerine istinaden şirketin tüm alacak kaynaklarına icralar göndermiş bunlar ile ilgili tüm menfi tespit davaları açılmıştır. Bu aşamada Mağaza işletme ve 30 adet Büyükşehirde yeni mağaza açması için Gusion A.Ş. firması ile antlaşırmış bu firmadan ciddi bir kaynak girişi sağlanmıştır. Son 15 günde 900.000 TL’ye yakın kaynak girişi olmuştur. % 10 kapasite ile çalışan firma yeni hat ve revize edilen makineler ile 3.750.000 m2 üretim kapasitesine ulaşacaktır. 124.960.000 TL Koleksiyon Halı + 113.500.000 TL Kaymaz Halı toplam 238.460.000 TL yıllık ciro ve 24.000.000 TL yıllık net kar üretecek hacme ulaşacaktır. 48.000.000 TL EBITDA oluşturacak şirketin değeri maddi duran varlıkları hariç olmak şartı ile sadece faaliyetlerinden 576.000.000 TL olacağı nettir. Daha nice güzel çalışmalar eski yönetime ve AVUKAT NAİL ÇAKIR ekibine rağmen devam edecektir. Benim Mehmet Bedir ve İsmail Duz ekibine olan inancım tamdır ve tüm tasarruflarımla bu şirketin arkasında Genel Kurul’da duracağım nettir. Bu şirket bir değerdir ve her türlü yatırımı karşılayacak bir pozisyondadır.

Lakin Avukat NAİL ÇAKIR yönetiminde ki eski yönetim kurulu üyesi AYKUT ÖZKAN ( Traktör Şöförü ) ve İLHAN ASLAN ( Tat Konserve Muhasebe Şefi )’nin bu hesaplamaları yapabilmesi için 4 yıllık bir işletme fakültesi üstüne Lisansüstü bir eğitim ve başarılı bir şirket de en az 15 yıllık üst düzey yöneticilik yapması gerekmektedir. Bir ofisleri dahi olmayan varsa yoksa 2.100.000 TL para alma peşinde olan, 100 bin TL kazanmak için fabrikanın 10.000.000 TL varlığını satacak kapasite de olan bu şahısların açıklamalarını hayret ile karşılamaktayım. Bu kişiler kendi çıkarları için ne küçük yatırımcıyı, ne milli değer olan bu tesisi düşünmektedir. Varsa yoksa asılsız ihbarlar, sendikayı organize etmeler, eski yönetim ile antlaşmalar ile Mehmet Bedir ve İsmail Duz’ün ayağına taş koymaya çalışmaktadırlar.

Avukat NAİL ÇAKIR + İHSAN ASLAN + AYKUT ÖZKAN adlı şahısların eski tecrübeleri KERVANSARAY’da küçük yatırımcılar test etmişlerdir. Küçük yatırımcılar şirketin fesih ve diğer haklarını savunmak için AVUKAT NAİL ÇAKIR’A vekalet vermişlerdir. AVUKAT NAİL ÇAKIR güveni kötüye kullanarak firma sahibi olan Zeynep Tümer ile damadı olan Toygar Yedigöz ile beraber hareket etmişlerdir. Fesih Davalarında KY’den aldığı ret oy hakkını AVUKAT NAİL ÇAKIR, ZEYNEP TÜMER lehine kullanmıştır. Fesih hakkından vazgeçme karşılığında yönetimi tekrar alan ZEYNEP TÜMER ve AVUKAT NAİL ÇAKIR bu işlem için 3.000.000 TL aldığı KY’nın iddialarıdır. Bu dönemde AVUKAT NAİL ÇAKIR’ın kendisi ve yakın akrabalarındaki mal ve para artışının Cumhuriyet Savcıları tarafından incelendiği zaman ortaya çıkacaktır.

Fesih hakkını alan Zeynep Tümer ve Toygar Yedigöz ARIAL BANK’a olan 75 Milyon Euro borcu, 35.000.000 EUR’ya indirmiş. Bu kapamayı Kristal Otel Grubuna yaptırmış geri kalan 35 Milyon Euro ve kredi üstü menkullerin değerini KY’den kaçırarak kendi tasarruflarına almışlardır.

Gördüğünüz üzere 3.000.000 TL para karşılığında AVUKAT NAİL ÇAKIR sadece kredi farkı olan 533.000.000 TL karşılığı parayı Zeynep Tümer ve Damat Toygar Yedigöz’e transfer edilmesine aracılık etmiştir.

Bu durumun ortaya çıkması için Kristal Grup, Kervansaray sahipleri damatları ve Avukat Nail Çakır ve İhsan Aslan’ın ciddi bir savcılık sorgulaması ile ortaya çıkacak bu durumu ihbar ettiğimi belirtir yüce adaletimizin bu konuyu araştırması için elimden gerekeni yapacağımı beyan ederim. 

Küçük paralar karşılığı değerleri yok etme alışkanlığı olan AVUKAT NAİL ÇAKIR, İHSAN ASLAN, AYKUT ÖZKAN, HASAN TÜRKEŞ, FAİK APAYDIN ve DANYAL ATEŞ’in tüm oyunlarını MEHMET BEDİR VE İSMAİL DUZ BOZMUŞTUR. BU DURUMDAN TEK FAYDA SAĞLAYAN HİSSE DEĞERİ DÜŞÜP KY’NİN ELİNDEN ALINAN DEĞERİ DÜŞMÜŞ HİSSELERDİR. ŞU AN BU KÜÇÜK PARALARA BÜYÜK DEĞERLERE SATAN BU YIKICI EKİP ACABA HANGİ YATIRIMCI GRUBA HİZMET VERMEKTEDİR.

BEN AVUKAT NAİL ÇAKIR HAKKIMDA BU YAZIYI YAZDIKTAN SONRA BU YAZIYI ELE ALDIM. BEN DE BU VERİLERE MEHMET BEDİR VE ISMAIL DUZ İLE GÖRÜŞMELERİM SONRASI VE YAPILANLARIN TEDARİKÇİLER VA ALICLARDAN OLAN TEYİDLERİ İLE ELDE ETTİM. ELDE ETTİĞİM TÜM VERİLERİ DE PAYLAŞMAYA HAZIR OLDUĞUMU VE BU VERİLERİNDE AÇTIĞIM DAVALARA VE AÇACAĞIM VE İHBAR EDECEĞİM DAVALARA DA ESAS EDECEĞİME YÜCE ADALETİMİZ VE KAMUOYUNDA YEMİN EDERİM.

 
TÜRK SOLCULAR KONUŞTU :
 
TOSYALI'YA YARIM ASIRLIK ARAZİ KIYAĞI
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
MERKEZ BANKASI KANUNUNDA
Güney Kore ile swap anlaşması 'teknik düzenlemeler' gerekçesiyle beş aydır ...
NUREDDİN NEBATİ KESİN KONUŞTU
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan sessizliğini korurken, Bakan Yardımcısı ...
FINANCIAL TIMES'TAN ANALİZ
İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden Financial Times, Türk Lirası'nda ...
 
BU KIŞ BATTANİYELER FORA
Son iki ayda kurdaki artış nedeniyle kömür fiyatlarına gelen büyük zam ...
BAŞKAN İMAMOĞLU DERT YANDI :
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2022 bütçesini meclise sundu. İmamoğlu 2.5 ...
İZMİR EKMEĞE ZAMMI GÖRÜŞÜYOR
İzmir Ticaret Odası (İZTO) Meclisi'nce yapılan oylama sonucu 200 gram ...
 
İSTER İNAN İSTER İNANMA !
Son olarak ekim başında zam gelmişti... Sigaraya yeni bir zam daha geliyor. ...
ÜLKEYE NEREYE GİDİYOR BİLEN VAR MI
Un fiyatları başta olmak üzeri maliyetin yükselişi, ekmek fiyatlarında yeni zammı gündeme getirdi.
FIRINCI EKMEKTE ZARAR EDİYOR
Maliyetler altında ezilen fırıncılar her gün büyük zarar ediyor. Kepenk ...
 
YAZARLAR
ÇOK OKUNANLAR
PUAN DURUMU
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
CNN Magazin
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri